ඇන්ග්ලිකන් පල්ලියේ ප්‍රධානියා ශ්‍රී ලංකාව

(කොළඹ, ලංකාපුවත්) – ග්‍රේස් ආර්. පූජ්‍ය ජස්ටින් වෙල්බි සහ වෙල්බි මහත්මිය 2019 අගෝස්තු 29 සිට 31 දක්වා ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණීමට නියමිතය.

මෙම සංචාරයේදී කැන්ටබරි අගරදගුරු තුමා පාස්කු ඉරිදා ප්‍රහාරයෙන් පසුව ශ්‍රී ලංකාව සමඟ සහයෝගයෙන් කටයුතු කරනු ඇතැයි අපේක්ෂා කෙරේ.

2013 මාර්තු මාසයේදී අගරදගුරු පදවියට පත්වීමෙන් පසු, අගරදගුරු ජස්ටින් සිය පළමු මාස ​​18 ඇතුළත ඇන්ග්ලිකන් කොමියුනිස්ට් හි සෑම පළාතකටම සංචාරය කිරීමට කැපවී සිටියේය. ඔහු සහ ඔහුගේ බිරිඳ කැරොලයින් චාරිකා 14 ක් කළ අතර එය දින 96 කි. වන්දනා ගමනෙන් පසු එංගලන්ත පල්ලියේ ජෙනරාල් සිනොඩ් වෙත ආපසු ගිය අගරදගුරු ජස්ටින්, හවුල පිළිබඳව ප්‍රධාන කරුණු තුනක් ඉදිරිපත් කළේය.

පළමුවෙන්ම, එංගලන්ත පල්ලියේ සමහරු එය තවදුරටත් නොපවතින බවට තර්ක කළද, එම හවුල “පවතින අතර එය සමෘධිමත් වේ”. දෙවනුව, ඇදහිය නොහැකි විවිධත්වය තිබියදීත් – ඇන්ග්ලිකානුවන් රටවල් 165 ක සිටින අතර විවිධ සංස්කෘතීන් 500 ක් පුරා භාෂා 2,000 ක් කථා කරයි – “විවිධාකාරයෙන් ගැඹුරු එක්සත්කමක්” ඇත. තෙවනුව, “දෙවියන් යටතේ ඇති හවුලේ විභවය අපට සිතාගත හැකි හෝ සිතිය හැකි කිසිවක් ඉක්මවා නැත.” අගරදගුරු ජස්ටින් ඔවුන්ගේ අමාත්‍යාංශවල පළාත් දිරිමත් කිරීම සඳහා සාමය හා සංහිඳියාව සඳහා වන ප්‍රයත්නයන් සඳහා අඛණ්ඩව සංචාරය කරයි.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − 2 =