බණ්ඩාරගමට අමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 10 ක ආයෝජන ව්‍යාපෘතියක්

(කොළඹ, ලංකාපුවත්) – එක්සත් රාජධානියේ Flexicare සමූහයේ පූර්ණ අයිතිය සහිත Flexicare Lanka (Pvt) Ltd සමාගම බණ්ඩාරගම තුළ නවීනතම නවීනපහසුකම් සහිත නවීන පහසුකම් රැසක් ස්ථාපනය කිරීමේ ක්‍රියාවලියක් වන අතර එහි ආයෝජන ආයෝජක පුවරුව වන ඩොලර් මිලියන10 ක ආයෝජනයක් ශ්‍රී ලංකාවේ අනුමත ව්‍යාපෘතියකි.

සෞඛ්‍ය, පෝෂණ සහ දේශීය වෛද්‍ය අමාත්‍ය, වෛද්‍ය රාජිත සේනාරත්න මහතාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් සහ විදුලි බල ශක්ති සහ ව්‍යාපාරසංවර්ධන අමාත්‍ය රවී කරුණානායක මහතාගේ සහභාගීත්වයෙන් Flexicare Lanka (Pvt) Ltd වෛද්‍ය උපකරණ නිෂ්පාදන කර්මාන්තආයතනයේ මුල්ගල් තබා වැඩ ඇරඹීමේ කටයුතු අද (11) අංක 382 / X, කුඹුක පාර, රයිගම, බණ්ඩාරගම යන ස්ථානයේදී ආරම්භ විය.

ශ්‍රී ලංකාවේ නිපදවන නිෂ්පාදිතයන් සැලකිය යුතු ප්‍රමාණයක් අපනයනය කිරීමේ අරමුණෙන් වෛද්‍ය උපකරණ සහ උපාංග සඳහා අංගසම්පූර්ණ පහසුකම් සලසන ප්‍රථම අවස්ථාව මෙය වේ. නිෂ්පාදනයෙන් 90% කට වැඩි ප්‍රමාණයක් අපනයනය කරනු ලබන අතර නිශ්පාදන භූමියේ පූර්ණ වාණිජකරණය තුළ සේවකයින් 600 කට රැකියා සැපයීම රටට සැලකිය යුතු විදේශ විනිමය ප්‍රමාණයක් ගෙනඒමට කටයුතු කරනු ලැබේ. නිෂ්පාදන සඳහා දේශීය බෙදා හැරීම අපගේ අතිවිශිෂ්ට බෙදාහරින්නා වන ටෙක්නොමඩික්ස් ඉන්ටර්නැෂනල්ප්රයිවට් ලිමිටඩ් හරහා කළමනාකරණය කරනු ලැබේ.

ෆ්ලීක්සයික්, යුරෝපය, මැදපෙරදිග, ඉන්දියාව, ඈත පෙරදිග, ඇමරිකා එක්සත් ජනපදය සහ ඕස්ට්රේලියාව යන රටවල ශාඛා කාර්යාල සතුකාර්යක්ෂම සේවාවක් ලබා දෙමින් ගනුදෙනුකරුවන්ගේ අවශ්යතාවන්ට ප්‍රතිචාර දැක්විය හැකිය.

වෛද්‍ය උපකරණ සැලසුම් කිරීම, නිෂ්පාදනය කිරීම සහ නිෂ්පාදනය කිරීම සම්බන්ධයෙන් වසර 30 කට අධික අත්දැකීම් සහිත ෆ්ලයිසිකර් සමාගම ලෝක මට්ටමේ කීර්ති නාමයක් වර්ධනය කර තිබේ. Flexicare යන වෛද්ය උපාංගවල ප්රමුඛතම එක්සත් රාජධානියේනිෂ්පාදකයා වේ. නවීන නිෂ්පාදන කර්මාන්තශාලාවකින් සහය ඇතිව සැලසුම්කරණය හා සංවර්ධනය පිළිබඳ වසර 30 කට අධික අත්දැකීම්සහිතව ෆ්ලයිසිකර් විසින් වෛද්‍ය උපාංග සැපයීම සඳහා ලෝක මට්ටමේ කීර්ති නාමයක් ගොඩනගා ඇත.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − seven =