මෝදීගෙන් ශ්‍රී ලංකා ජනපතිට සහ අගමැතිට දුරකථන ඇමතුමක්

(කොළඹ, ලංකාපුවත්) – ඉන්දීය අග්‍රාමාත්‍ය නරේන්ද්‍ර මෝදි මහතා ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මැතිතුමාට සහ අගමැති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාට දුරකථන ඇමතුමක් දී නව වසරට සුබ පැතූම් එක් කර තිබේ.

ඉන්දීය මාධ්‍ය වාර්තා පවසන්නේ මේ වසර තුළ ඉන්දීයාව සහ ශ්‍රී ලංකාව අතර පවතින මිත්‍ර සබඳතා තවදුරටත් වර්ධනය කර ගැනිමට හැකි වනු ඇති බවට තමන් විශ්වාස කරන බව ඉන්දීය අග්‍රාමාත්‍යවරයා මෙහිදී ප්‍රකාශ කර ඇත.

මෝදී විසින් භූතානයේ ජනපති , අගමැති මාලදිවයිනේ ජනපති, බංග්ලාදේශ ජනපති , අගමැති සහ නේපාලයේ අගමැතිට ද මෙලෙස දුරකථන ඇමතුම් ලබා දී ඇති බව ඉන්දීය මාධ්‍ය පවසයි.

දෙරටේ අග්‍රාමාත්‍යවරුන් විසින් සිය රට වල ජනතාව වෙනුවෙන් සහ ඔවුන් වෙනුවෙන් එලෙස සිය අලුත් අවුරුදු සුබ පැතුම් එක් කර තිබිණි. ‘අසල්වැසි රට වශයෙන් ප්‍රතිපත්ති සඳහා ඉන්දියාවේ කැපවීම සහ කලාපයේ සියලුම ඉන්දියාවේ මිතුරන් හා හවුල්කරුවන් සඳහා සාම සාමය, ආරක්ෂාව, සමෘද්ධිය සහ ප්‍රගතිය පිළිබඳ දැක්ම ඔවුන් අවධාරණය කර ගෙන තිබේ.

ජනාධිපති රාජපක්ෂ මැතිතුමා ඉන්දීය අග්‍රාමාත්‍යවරයාගේ ප්‍රාර්ථනාවන් උණුසුම් ලෙස පිළිගත් අතර 2020 දී ඉන්දියාව සහ ශ්‍රී ලංකාව ඔවුන්ගේ මිත්‍ර සබඳතා තවදුරටත් වර්ධනය කර ගනු ඇතැයි විශ්වාසය පළ කළේය. මේ සඳහා සමීපව කටයුතු කිරීමට නායකයන් දෙදෙනා නැවත වරක් පොරොන්දු වී ඇත.

අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා සමඟ අදහස් දක්වමින් අගමැති මෝදි, ශ්‍රී ලංකාව සමඟ සමීප හා පුළුල් සහයෝගීතාව තවදුරටත් පුළුල් කිරීමට ඉන්දියාව දක්වන කැපවීම යළිත් අවධාරණය කළේය. අගමැති රාජපක්ෂ මහතා සුබ පැතුම් එක් කළ අතර දෙරට අතර සබඳතා තවදුරටත් වර්ධනය කර ගැනීමට දැඩි කැමැත්ත පළ කළේය

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × 2 =