නාගරික සැලසුම්කරණය සහ සංවර්ධන මාර්ගෝපදේශයක් එළිදකියි

(කොළඹ | ලංකාපුවත්) – නාගරික සංවර්ධනයේ ගතික ක්ෂේත්‍රය තුළ, පැහැදිලි සහ විස්තීර්ණ සැලසුම් රෙගුලාසි වල වැදගත්කම අධිතක්සේරු කළ නොහැක. අපගේ නගර පරිණාමය වන විට, මෙම රෙගුලාසි පිළිබඳ එකඟතාවයකින් යුත් අවබෝධයක අවශ්‍යතාවය ඉතා වැදගත් වේ. සැලසුම් රෙගුලාසි පිළිබඳ මෙම මාර්ගෝපදේශ ග්‍රන්ථය ඉදිරිපත් කිරීමට අප ආඩම්බර වන්නේ මෙම අත්‍යාවශ්‍ය කරුණ මනසේ තබාගෙන ය.

මෙම පොතේ අරමුණ වන්නේ දේපල සංවර්ධනයට සම්බන්ධ පාර්ශවකරුවන් අතර දැනුම බෙදා හැරීම සහ සැලසුම් රෙගුලාසි පිළිබඳ දැනුවත්භාවය පෝෂණය කිරීමයි. අපගේ නාගරික භූ දර්ශන හැඩගැස්වීමේදී දේපල සංවර්ධනයන්හි පාර්ශවකරුවන් විසින් ඉටු කරනු ලබන ප්‍රධාන කාර්යභාරය අපි හඳුනාගෙන ඇති අතර, සැලසුම් නියාමන භූ දර්ශනය ඵලදායී ලෙස සැරිසැරීමට අවශ්‍ය අවබෝධයෙන් ඔවුන් සවිබල ගැන්වීම මෙම පොතේ අරමුණයි.

සැලසුම් රෙගුලාසි යෙදීමේ වසර ගණනාවක අත්දැකීම්, UDA විසින් නවතම නියාමන ප්‍රකාශයන් පිළිබඳ සියුම් සමාලෝචනයක් සමඟින්, මෙම වටිනා සම්පත නිර්මාණය කිරීමෙහි ලා අවසන් වී ඇත. සැලසුම් රෙගුලාසිවල ඇති සංකීර්ණතා පැහැදිලි කිරීම පමණක් නොව, දේපල සංවර්ධන අංශය තුළ වැඩි අනුකූලතාවක් සඳහා උත්ප්රේරකයක් ලෙස සේවය කිරීම මෙහි අරමුණයි.

මෙම මාර්ගෝපදේශ පොතේ එක් ප්‍රධාන ලක්ෂණයක් වන්නේ සංකීර්ණ රෙගුලාසි සරල කිරීමට එහි ඇති කැපවීමයි. නිදර්ශන උදාහරණ සහ ප්‍රායෝගික අවස්ථා යොදා ගනිමින්, නියාමන රාමුව පුළුල් ප්‍රේක්ෂක පිරිසකට ප්‍රවේශ විය හැකි පරිදි ව්‍යාකූල කිරීමට අපි උත්සාහ කරමු. පැහැදිලි සහ තේරුම්ගත හැකි මාර්ගෝපදේශ මාලාවක් අනුකූලතාව වැඩි දියුණු කිරීම පමණක් නොව බලයලත් සහ තිරසාර ඉදිකිරීම් සහ සංවර්ධන පරිසරයක් සඳහා දායක වනු ඇති බව අපගේ විශ්වාසයයි.

අපි මෙම පොතේ පිටු සංචාලනය කරන විට, මෙහි ඉදිරිපත් කර ඇති තීක්ෂ්ණ බුද්ධිය වැළඳ ගැනීමට සංවර්ධකයින්, සැලසුම්කරුවන්, ගෘහ නිර්මාණ ශිල්පීන්, දේපල තක්සේරුකරුවන්, ඉඩම් මිනින්දෝරුවන් සහ ප්‍රතිපත්ති සම්පාදකයින් ඇතුළු පාර්ශවකරුවන්ට අපි ආරාධනා කරමු. වර්තමාන සහ අනාගත පරම්පරාවේ අවශ්‍යතා සපුරාලන හොඳින් සැලසුම් කළ, ඔරොත්තු දෙන සහ විචිත්‍රවත් නාගරික අවකාශයන් නිර්මාණය කිරීම සඳහා මෙම සම්පත වටිනා සහකරුවෙකු ලෙස සේවය කරනු ඇතැයි අපි බලාපොරොත්තු වෙමු.
මෙම මාර්ගෝපදේශ ග්‍රන්ථය සංවර්ධනය කිරීමට දායක වූ සියලුම දෙනාට අපගේ ප්‍රශංසාව පුද කරන අතර නාගරික සංවර්ධන ක්ෂේත්‍රය තුළ අනුකූලතාවයේ සහ විශිෂ්ටත්වයේ සංස්කෘතියක් පෝෂණය කිරීමේදී එය ප්‍රධාන කාර්යභාරයක් ඉටු කරනු ඇතැයි අපගේ ශුභවාදීව ප්‍රකාශ කරමු.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *