සෞදි අරාබි රජය විසින් හජ් සමය සාර්ථකව නිම කිරීම ලොව පුරා සිටින මුස්ලිම්වරුන්ට ආඩම්බරයක්

(කොළඹ | ලංකාපුවත්) – සෞදි අරාබි රජය විසින් 2024 හජ් සමය සාර්ථකව නිම කිරීම ලොව පුරා සිටින මුස්ලිම්වරුන්ට ආඩම්බරයක් බව කොළඹ, අල් හික්මා සුභ සාධක සංගමයේ අධ්‍යක්‍ෂ මවුලවි එම්.එච්.ෂේහුද්දීන් මදනි නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් සදහන් කරයි.

එම සම්පූර්ණ නිවේදනය පහත දැක්වේ.

ශුද්ධ වූ මුස්ලිම් පල්ලි දෙකේ භාරකරු වන සල්මාන් බින් අබ්දුල් අසීස් අල් සවුද් රජුට මෙන්ම ඔහුගේ රාජකීය මොහොමඩ් බින් සල්මාන් බින් අබ්දුල් අසීස් අල් සවුද් කුමරුට සහ අභ්‍යන්තර කටයුතු අමාත්‍ය අබ්දුල් අසීස් බින් නයිෆ් අල් සවුද් කුමරුට සහ සෞදි අරාබියේ සියලුම ගෞරවනීය බලධාරීන් සහ ආරක්ෂක නිලධාරීන්ට, 2024 දී හජ් වන්දනා කටයුතු සාර්ථකව නිම කිරීම උදෙසා මගේ අවංක කෘතඥතාව සහ ප්‍රශංසාව පිරිනැමීමට කැමැත්තෙමි.

විවිධ ජාතීන්ට අයත් පුද්ගලයන් මිලියන 2.5ක් පමණ සීමිත කාල රාමුවක් තුළ එකම ස්ථානයකට එක්රැස් කිරීම, ඔවුන්ගේ මූලික අවශ්‍යතා සපුරාලීම සහතික කරන අතරම, වඩාත් වැදගත් ලෙස, ඔවුන්ට සාමකාමී පරිසරයක වන්දනා කිරීමට සුරක්ෂිත පරිසරයක් සැපයීමේ දැවැන්ත කර්තව්‍යය භාර ගැනීම, සුළුපටු නොවේ.මේ වෙනුවෙන් පෙර වසරේ හජ් උත්සවය අවසන් වූ දා සිට සෞදි අරාබි රජය විසින් ආරම්භ කරන ලද සූක්ෂම සැලසුම් සහ පරිපාලනමය සූදානම ලොව පුරා ජනතාවගේ ඉමහත් ප්‍රසාදයට ලක්ව ඇත.

හජ් වන්දනාකරුවන්ට සේවය කිරීම ඉමහත් ගෞරවයක් ලෙස සලකන සෞදි අරාබි පුරවැසියන්, දරුවන් ඇතුළු ඔවුන් තුළ මුල් බැස ඇති සහජ කරුණාව සැබවින්ම ප්‍රශංසනීයයි. රජු ඇතුළු සියලුම සෞදි පුරවැසියන් දක්වන මෙම සාමූහික කැපවීම අපට මහත් ආඩම්බරයකි. සෑම වන්දනාකරුවෙකුම මෙම කැපවූ සේවාව වෙනුවෙන් සෞදි අරාබි රජයට කෘතඥතාව පළ කරයි.

තවද, ඉස්ලාමීය ලෝකයේ ප්‍රමුඛ නායකයින්, ගෞරවනීය විද්වතුන් සහ දානපති සංවිධාන, සෞදි අරාබියේ රජතුමාට, අභ්‍යන්තර කටයුතු පිළිබඳ අමාත්‍යතුමාට සහ සෞදි අරාබි රජයට 2024 හජ් වන්දනාව සාර්ථකව නිම කිරීම වෙනුවෙන් ඔවුන්ගේ ගැඹුරු ඇගයීම සහ ස්තූතිය ප්‍රකාශ කර ඇත.

ශ්‍රී ලංකාවෙන් පැමිණෙන බැතිමතුන් ඇතුළු සියලුම වන්දනාකරුවන්ගේ ආරක්ෂාව සහ සුවපහසුව සහතික කරමින් මෙවර හජ් වන්දනාව සාර්ථකව සංවිධානය කිරීමට සෞදි අරාබි රජය දරන සුවිශේෂී උත්සාහය වෙනුවෙන් අපි සාමූහිකයක් ලෙස අපගේ හෘදයාංගම ස්තූතිය පිරිනමමු.

2024 හජ් වන්දනාවේ දී මිලියන 2.5 ක වන්දනාකරුවන්ට සත්කාරකත්වය ලබා දීම සහ ඔවුන්ට අවශ්‍ය පහසුකම් සපයා දීම සහ ඔවුන් තම රටවලට ආරක්ෂිතව නැවත පැමිණීම සහතික කිරීම පිළිබඳව සෞදි අරාබියේ මහ රජතුමාට, අභ්‍යන්තර කටයුතු අමාත්‍යතුමාට සහ සෞදි අරාබි රජයට නැවත වරක් මාගේ බලවත් කෘතඥතාව සහ ප්‍රශංසාව පළ කිරීමට කැමැත්තෙමි

.

 

 

 

මවුලවි එම්.එච්.ෂේහුද්දීන් මදනි (BA Hons)
අධ්යක්ෂ,
අල් හික්මා සුභ සාධක සංගමය, කොළඹ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *